Podpisano umowę patronacką pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 a Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W piątek (23 września) podpisano umowę patronacką pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 a Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Umowa obejmuje patronat nad uczniami o profilu technik robotyk.

- Ze strony naszej szkoły umowę podpisała pani Agnieszka Chłopek - dyrektor Zespołu Szkół nr 3, a z ramienia uczelni pan Andrzej Korcala- pełnomocnik dziekana ds. praktyk studenckich i współpracy
z otoczeniem gospodarczym.


Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej przekazał również ważny sprzęt do pracowni robotyki.

Ponadto Fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego działająca przy Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej przekazała naszej szkole 5000 zł. Pieniądze te wraz ze środkami od lokalnych sponsorów pozwoliły na zakup robota edukacyjnego "Astorino" dla uczniów technikum robotyk. Robot ten umożliwi uczniom rozwój kompetencji związanych z wybranym przez nich zawodem jak i pozwoli im przygotować się do egzaminu zawodowego oraz przyszłej pracy. Robot dostarczony zostanie na początku października.

Przy podpisaniu umowy obecni byli Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Andrzej Papciak, Zastępca Naczelnika pani Monika Gustek oraz pan Mariusz Augustynek - Inspektor w Wydziale Edukacji Powiatu Jasielskiego.

Podpisanie umowy pomiędzy naszą szkołą a UMK to początek korzystnej współpracy i dalszego rozwoju kierunku technik robotyk w "Chemiku".

Mamy świadomość, że przyszły zawodowy i życiowy sukces naszych uczniów rozpoczyna się tu i teraz. My jako szkoła stwarzamy warunki i wspieramy, poszukujemy dla nich coraz lepszych perspektyw
i poszerzamy zasięg współpracy. Dzięki temu uczniowie skorzystają z nowoczesnych narzędzi i strategii rozwoju. Uczą się współpracy, otwarcia na świat, nowości i potrzeb rynku. Już dziś mogą planować dalszy rozwój i swoje kariery. Podzielamy bowiem stwierdzenie Szekspira: "Nie w gwiazdach leży nasze przeznaczenie, ale w nas samych."

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.