Szkoły prowadzone przez Powiat Jasielski otrzymają wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę
Powiat Jasielski podpisał kolejne porozumienie w bieżącym roku o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".

Przyznane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi i mają wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli to urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru, a uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności
w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" jest częścią Polskiego Ładu.

Szkoły, które uzyskały dofinansowanie w programie "Poznaj Polskę":
1. Technikum nr 2 w Jaśle
2. Technikum nr 3 w Jaśle
3. Technikum nr 4 w Jaśle
4. Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Jaśle
5. Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 w Jaśle

Wartość całkowita przedsięwzięcia wynosi: 57 526,00 zł, w tym: kwota otrzymanego dofinansowania: 45 620,80 zł, wkład własny: 11 905,20 zł.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.