W Umieszczu odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców, podczas którego przygotowano liczne atrakcje.
Imprezę otworzył Jan Muzyka, który przywitał mieszkańców oraz gości związanych z Umieszczem, przedstawił plan wydarzeń, które będą miały miejsce podczas pikniku, zachęcał do skorzystania z przygotowanych licznych atrakcji dla przybyłych a także do częstowania się przygotowanym jedzeniem.

Następnie odbył się występ artystyczny dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Umieszczu oraz Zespołu wokalnego PRESTO. Program przygotowały nauczycielki Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Umieszczu: Marta Kapała, Jowita Kosiba oraz Teresa Wyderka.

piknik w Umieszczu

Kolejno głos zabrał Janusz Betlej - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego "Kraina Wiedzy" w Umieszczu, które jest organem prowadzącym Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu. Przedstawił opis działalności stowarzyszenia, jego uczestniczenia w życiu lokalnym i publicznym, pozyskiwaniu środków finansowych z różnych projektów oraz od sponsorów i instytucji samorządowych, którym podziękował za wsparcie.

W dalszej części przed zgromadzonymi zaprezentowały się dzieci i młodzież z MDK Jasło w pokazie akrobatyki artystycznej trenowane przez Roberta Grabolusa. Bezpośrednio po występie młodych akrobatów zgromadzonych mieszkańców zabawiała Kapela Podwórkowa Tanie Dranie.

piknik w Umieszczu

Następnie głos zabrał Tadeusz Giebułtowski- Radny Gminy Tarnowiec, który wraz z Bogusławem Wojtunikiem byli jednymi z głównych inspiratorów budowy altanki przy Domu Ludowym w Umieszczu, w której odbywała się oprawa artystyczna pikniku. Podziękował wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc oraz sponsorom za wsparcie realizacji tej inwestycji: Jarosławowi Czubikowi oraz Grzegorzowi Radoń. Koszt budowy altany przekroczył 40tyś zł, z czego 30 tyś zł pochodziło z Funduszu Sołeckiego.

W dalszej części popołudnia czas zebranym umilała swoimi występami Kapela Tarnowcoki.

Podczas trwania imprezy dzieci mogły bawić się, zjeżdżać, skakać na dmuchańcach, wypróbować swoich sił w trafianiu do celu przy pomocy strażackich hydronetek.
Równolegle Strażacy Z OSP Tarnowiec i OSP Umieszcz prezentowali mieszkańcom swoje samochody gaśnicze. Każdy z obecnych mógł posilić się jadłem przygotowanym przez Panie z KGW Umieszcz
Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi, zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych. Przebiegał w miłej, wesołej i sympatycznej atmosferze.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.