W czwartek (22 września) Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle spektaklem lalkowym dla dzieci, rozpoczął realizację zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz zainaugurował nowy jubileuszowy rok pracy pozaszkolnej.
Zadanie pod nazwą: "Instruktorskie warsztaty lalkarskie dla pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego" to cykl zajęć dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty zostały podzielone na 7 tematów (teatr cieni, kukły, pacynki, lalka nastolna, marionetki, teatr przedmiotu oraz teatr żywego planu),a prowadzą je Henryk Hryniewicki: aktor, reżyser i konstruktor lalek oraz Dagmara Jemioła-Hryniewicka: malarka i scenografka - twórcy Teatru Nemno.

inauguracja roku w Jaśle

Wśród osób zapisanych na warsztaty są nauczyciele, pedagodzy i instruktorzy m.in. z takich miejscowości, jak: Jasło, Krosno, Sanok, Lesko, Jedlicze, Wiśniowa, Dukla. Specjalnie na inaugurację realizacji zadania do MDK-u przybyła posłanka Maria Kurowska, która życzyła organizatorom powodzenia w realizowaniu projektu oraz zaznaczyła, że teatr pełni ważną rolę w procesie wychowania młodego pokolenia. Po spektaklu pt. "Trzy świnki" w wykonaniu Teatru Nemno wręczyła nagrodę dla uczestniczki konkursu fotograficznego na zdjęcie z wakacji oraz razem z dyrektor MDK w Jaśle Grażyną Leńczuk obdarowywała balonikami obecne dzieci.

inauguracja roku w Jaśle

Baloniki były upominkami z okazji rozpoczęcia nowego jubileuszowego roku pracy pozaszkolnej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Placówka działa na terenie powiatu jasielskiego od 40 lat, co roku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach artystycznych, sportowych i ogólnorozwojowych. W tym roku zapisanych na zajęcia jest rekordowa liczba ponad 1000 wychowanków.

Podczas wydarzenia obecna była także Agata Augustyn, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle. Na zakończenie wszyscy chętni wzięli udział w happeningu plastycznym - z odbitych dziecięcych dłoni powstał ogromny napis 40 Lat MDK w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.