Grupa bibliotekarzy z MBP w Jaśle i bibliotekarzy z bibliotek gminnych powiatu jasielskiego wzięła udział w 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
Po trzyletniej przerwie wymuszonej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, grupa bibliotekarzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotekarzy z bibliotek gminnych powiatu jasielskiego wzięła udział w 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

- Mimo iż Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już za nami, to wciąż przed naszymi oczami pozostaje widok bogactwa i różnorodności książek, ich atrakcyjnych i pomysłowych okładek, ciągle jeszcze udaje się nam przywołać zapach papieru i świeżej farby drukarskiej, a w uszach nadal brzmi radosny gwar tłumu wielbicieli książek, ich rozmowy i opinie.

Hasłem przyświecającym tegorocznym Targom Książki w Krakowie były słowa Juliusza Słowackiego: Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba…, a głównym ich motywem stał się polski romantyzm. W tym roku bowiem przypada 200. rocznica powstania Ballad i romansów Adama Mickiewicz, które uważa się za początek romantyzmu.

Na czytelników czekało moc atrakcji. Organizatorzy zadbali by nie zabrakło wielkich nazwisk ze świata literatury jak np. Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Jerzy Bralczyk, Szczepan Twardoch, Robert Małecki czy Aneta Jadowska i ciekawych spotkań okołoliterackich np. Festiwal literatury górskiej i podróżniczej. Przy stoiskach z książkami była też okazja do zdobycia autografów ulubionych autorów.

Targi Książki to niewątpliwie wielkie święto autorów, twórców i wydawców oraz miłośników książek niezależnie od wieku. Tłumy odwiedzających świadczą o tym, że Polacy wciąż czytają, a to nasze bibliotekarskie serca niezmiernie raduje.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.