We Wrocance odbyły się warsztaty pieczenia rogali marcińskich. Chętnych do pieczenia rogali nie brakowało, uczestniczyli w nich przedstawiciele wielopokoleniowych rodzin.
Pyszne warsztaty Pieczenia Rogali Marcińskich odbyły się w piątek (11 listopada) w Domu Ludowym we Wrocance. Inicjatorem akcji była Beata Chudy przewodnicząca KGW we Wrocance, a w organizację warsztatów włączył się również Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

warsztaty Pieczenia Rogali Marcińskich

Pani Beata, wraz z koleżankami z koła rozpoczęła oraz przeprowadziła warsztaty. Przybliżyła historię pieczenia rogali i krok po kroku, pokazała, jak przygotować ciasto i nadzienie. W dalszej części warsztatów uczestnicy samodzielnie wałkowali, kroili ciasto oraz nadziewali je farszem.

Nie chodziło organizatorom warsztatów o perfekcyjnie wykonane rogale, ale o kontynuowanie tradycji, nabycie nowych umiejętności, a nade wszystko o integrację mieszkańców. W czasie oczekiwania, aż rogale się upieką, był czas na wspólne rozmowy.

warsztaty Pieczenia Rogali Marcińskich

Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, a najbardziej cieszy organizatorów fakt, że uczestniczyli w nich przedstawiciele wielopokoleniowych rodzin, mamy, córki, synowie i wnuczęta.

- Mamy nadzieję, że tradycja wspólnego pieczenia rogali marcińskich pozostanie z nami na długie lata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.