W Jasielskim Domu Kultury odbył się koncert "Alla maniera italiana", z cyklu "Peregrynacje muzyczne".
Zespół Instrumentów Historycznych Risonanza przeniósł słuchaczy we wtorkowy wieczór (15 listopada br.) do czasów baroku. Wszystko za sprawą koncertu "Alla maniera italiana", z cyklu "Peregrynacje muzyczne", który zabrzmiał w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

koncert w Jaśle

- Ogromnie się cieszę, że wracają do nas Peregrynacje Muzyczne. Wysłuchamy przepięknych utworów mistrzów Baroku. Artyści wykonają dla państwa kompozycje takich mistrzów jak Antonio Vivaldi i Arcangelo Corelli - powitała przybyłych Helena Gołębiowska, dyrektor placówki.

Muzycy przybliżyli słuchaczom muzykę włoską ery baroku. Oprócz wspomnianych już kompozycji Vivaldiego i Corellego artyści wykonali utwory Franciszka Marii Veraciniego. Podczas tego wieczoru, przybliżali również ciekawostki dotyczące twórczości danych twórców.

koncert w JDK

- Dwanaście sonat akademickich, napisanych przez Veraciniego, koresponduje z sonatami Corellego, ale co ciekawe, on tworzy je pod kątem nastroju, tonacji i jest to prawdopodobnie pewien rodzaj uznania artysty dla twórczości Corellego - mówiła Anna Śliwa.

Przybyli z prawdziwą przyjemnością wysłuchali ponad godzinnego koncertu i nagrodzili artystów gromkimi brawami.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.