Szpital w Trościańcu na Ukrainie otrzyma od szpitala w Jaśle ambulans.
Podczas Gali Forum Gospodarczego w Tarnowie, w dniu 29 listopada 2022 r., Adam Pawluś - Starosta Jasielski i Zbigniew Betlej - Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, wręczyli Jurijowi Bowie - Burmistrzowi Miasta Trościaniec w Ukrainie, uchwałę Zarządu Powiatu w Jaśle, na mocy której szpitalowi w Trościańcu nieodpłatnie przekazana zostanie karetka pogotowia.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Zarząd Powiatu w Jaśle wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie ambulansu Mercedes, o wartości ponad 40 tys. zł, na rzecz Szpitala Miejskiego w mieście Trościaniec, w obwodzie Sumskim, w Ukrainie.

Miasto to mocno ucierpiało w wyniku prowadzonych działań wojennych i ponad miesiąc znajdowało się pod okupacją rosyjską. Miejscowy szpital został uszkodzony, a jego wyposażenie zniszczone. Dlatego też Zarząd Powiatu postanowił przekazać mu karetkę pogotowia, która jest niezbędna podczas toczącego się konfliktu zbrojnego.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, przekazując symboliczny dokument życzył, aby ta karetka służyła do ratowania zdrowia i życia nie tylko mieszkańców Trościeńca, ale wszystkich potrzebujących.

Ambulans, dotychczas używany przez jasielski szpital, zostanie przekazany na Ukrainę w przyszłym tygodniu, po dopełnieniu niezbędnych formalności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.