Policjanci z jasielskiej drogówki realizowali zadania wynikające z założeń akcji "Trzeźwy poranek".
W czwartek (1 grudnia) od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, realizowali zadania wynikające z założeń akcji "Trzeźwy poranek".

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci skontrolowali łącznie 610 kierowców. Podczas prowadzonych działań zatrzymali 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.
Pierwszego z mężczyzn policjanci zatrzymali na ul. Floriańskiej w Jaśle, u kierującego policyjny alkomat wskazał 0,7 promila. Drugi z mężczyzn kierował rowerem, zatrzymany został na ulicy Konopnickiej w Jaśle, policyjny alkomat wskazał również 0,7 promila.

Pierwszy z mężczyzn odpowie za przestępstwo, drugi za wykroczenie.

Przypominamy:
Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

- Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego- przypomina komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy KPP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.