Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego będą odbywać praktyki i staże w firmie Majewski.
W środę (6 grudnia) w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę pomiędzy Powiatem Jasielskim, a firmą Majewski Sp. z o.o. oraz Zespołem Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaśle, na mocy której uczniowie szkoły branżowej w zawodzie technik mechanik będą odbywać praktyk i staże zawodowe w firmie Bogusława Majewskiego.

Współpraca pomiędzy szkołami a firmą przede wszystkim ma na celu zdobycie przez ucznia bezpośredniego doświadczenia wykonywania pracy w środowisku prawdziwej firmy, a nie symulacji, jaką są szkolne praktyki zawodowe.

Umożliwi także poznanie przez stażystę jak najszerszego zakresu zagadnień związanych z organizacją i funkcjonowaniem firmy. Pozwoli również na zwiększenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych stażystów, a tym samym jeszcze lepiej przygotuje uczniów do startu na rynku pracy.

Zdaniem Starosty Jasielskiego, Adama Pawlusia, podpisanie umowy znacząco wpłynie, na jakość kształcenia przyszłych techników mechaników.

- Młodzież będzie mogła zetknąć się z żywą materią, zaczerpnąć praktycznej wiedzy i doświadczenia od pracowników, którzy zajmują się tym już od dawna. Jest to niezmiernie ważne, bo tylko tak możemy kształcić przyszłych pracowników, gotowych do rozpoczęcia pracy - uważa starosta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.