W Gminie Jasło w obecnym roku będzie realizowane kilka projektów.
Gmina Jasło w obecnym roku będzie realizowała projekty finansowane ze środków zewnętrznych.

Do najważniejszych z nich należą:
- "Montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Jasło" - projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W 2023 roku zakończy się montaż instalacji solarnych i pomp ciepła za blisko 6 milionów złotych.

- "Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki". Na terenie Gminy Jasło przewidziano następujące inwestycje:
a. rewitalizacja dwóch zbiorników wodnych w Szebniach o wartości około 400 tysięcy złotych (77 tysięcy wkładu własnego),
b. montaż zbiorników na deszczówkę dla mieszkańców gminy o wartości ponad 204 tysięcy złotych (63 tysiące wkładu własnego).

- "Budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Jasło (plac zabaw w Opaciu i boisko w Chrząstówce)". Na ten cel gmina otrzymała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem LGD Nowa Galicja w wysokości blisko 130 tysięcy złotych:
a. budowa placu zabaw w Opaciu przy Domu Ludowym to inwestycja o wartości ponad 76 tysięcy złotych,
b. dokończenie budowy boiska w Chrząstówce to koszt ponad 143 tysiące złotych.

- "Poprawa dostępności usług publicznych w Urzędzie Gminy Jasło" to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem PEFRONu. Ma on na celu poprawę dostępności architektonicznej oraz komunikacyjno-informacyjnej budynku urzędu gminy za łączną kwotę 97,8 tysiąca złotych (100% finansowania).
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.