KK-T JDK i PTTK zorganizowało wycieczkę do Regietowa.
Wycieczka zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Jaśle, która odbyła się 18 lutego br. miała na celu odwiedzenie największej w Europie Stadniny Koni Huculskich w Regietowie i zorganizowanie kuligu.
Jednak ze względu na wiosenną pogodę, kulig nie mógł się odbyć. Właściciele ośrodka konnego zaproponowali zastępstwo w postaci przejażdżki bryczkami, co zyskało aprobatę uczestników wycieczki. Grupa

wycieczka do Regietowa

39 turystów pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika cieszyła się widokami okolicy, siedząc wygodnie w bryczkach zaprzężonych w łagodne, sympatycznie wyglądające huculskie koniki. Wycieczka miała charakter rekreacyjny i odbyła się w ostatnią sobotę karnawału.

Trasa przejażdżki prowadziła przez urozmaicone tereny Regietowa i Skwirtnego. Przed oczami turystów przesuwały się wspaniałe widoki. Podziwiali okoliczne cerkwie, dawne łemkowskie chyże, zdziczałe sady, stojące przy drogach krzyże, leśne obszary pokryte jeszcze śniegiem oraz nowe, stylowe, pojedyncze domy.

wycieczka do Regietowa

Na wracających z przejażdżki wycieczkowiczów czekało przytulne wnętrze miejscowej karczmy z rozpalonym kominkiem. Palenisko kominka znakomicie spełniło rolę ogniska. Pieczono w nim kiełbaski i patrząc na migoczące języki ognia delektowano się gorącą herbatą. Przy folkowej muzyce niektórzy uczestnicy wycieczki puścili się w tany.

W drodze powrotnej do Jasła podróżnicy snuli plany na kolejny wiosenny już wyjazd w pobliski teren Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.