W Tarnobrzegu odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec". Nagrodę Grand Prix Festiwaluzdobyła grupa Nos W Kajak z Jasła.
W miniony weekend od 24 do 26 lutego w Tarnobrzegu odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec". Na festiwal przyjechało ponad 250 harcerek i harcerzy z całej Polski. Osiemnaście zespołów muzycznych zaprezentowało w sobotę na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury swoje zdolności wokalne.

Hufiec ZHP Jasło reprezentował zespół Nos W Kajak, w skład którego wchodzą harcerki i harcerze z pięciu jasielskich środowisk - Natalia Dyja, Oskar Nocek, Sara Stec, Wojciech Zajdel, Kamila Zawada, Amelia Ulaszek, Julia Lubojemska, Agnieszka Tutaj, Jakub Michałowski.

Od wczesnych godzin porannych w sobotę trwały przesłuchania konkursowe. Każdy zespół prezentował dwie piosenki o tematyce harcerskiej i turystycznej oraz jeden cover w kategorii dodatkowej. Jury w składzie: hm. Jacek Drożdżal, hm. Janusz Szwed, Kamila Mitka, pwd. Jarosław Piątkowski i phm. Robert Kędziora oceniało muzykalność, poczucie rytmu, własną interpretację utworów, dobór repertuaru oraz walory głosowe wykonawców. Ważny był również ogólny wyraz artystyczny.


Jury zdecydowało, że nagroda Grand Prix Festiwalu należy się grupie Nos W Kajak z Jasła. Pierwsze miejsce przyznano Hkm Szekla z Grodziska Mazowieckiego, druga pozycja przypadła zespołowi Happy z Mirca, a trzecie miejsce równorzędnie przyznano 12 DW Ostatni Sojusz Ludzi i Elfów z Katowic oraz 104 ADH z Mirca.

W dodatkowej kategorii nagrodę wygrał zespół Happy z Mirca. Wyróżnienia otrzymały zespoły: Zuszki Duszki z Nowej Dęby oraz Piątaki z Przemyśla. Koncert galowy uświetnił występ zespołu Zagrali i Poszli.

Zespół Nos W Kajak otrzymał również nominację na 48. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa 2023, który odbędzie się w dniach od 10 do 12 marca br. w Łodzi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.