Radni na Sesji Rady Powiatu w Jaśle zdecydowali o utworzeniu nowych zadań drogowych. Przy drogach powiatowych w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu powstaną chodniki, co zwiększy bezpieczeństwo ich użytkowników.
Podczas 72 Sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się w dniu 16 marca, radni zdecydowali o utworzeniu nowych zadań drogowych. Przy drogach powiatowych w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu powstaną chodniki, co zwiększy bezpieczeństwo ich użytkowników.

Dzięki wprowadzeniu zmian do Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2023 rok, możliwa będzie realizacja kolejnych inwestycji drogowych. W budżecie zabezpieczono środki na budowę chodników, wraz z poszerzeniem jezdni, w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu. Na zadanie pn. "Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Jasło - Dębowiec - Folusz w miejscowości Niegłowice" zabezpieczono w budżecie 50 tys. zł. Taką samą kwotę przeznaczono na "Budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Skołyszyn - Harklowa - gr.wojew. - Wójtowa - Lipinki w miejscowości Harklowa". Na realizację tych zadań powiat będzie składał wnioski o dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei w ramach zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowejSzebnie - Tarnowiec - Jedlicze - Potok w miejscowości Tarnowiec" powstanie chodnik w Tarnowcu. W budżecie na ten cel zabezpieczono ponad 81 tys. zł. Środki te stanowić będą dotację dla Gminy Tarnowiec.

Radni zdecydowali także o zwiększeniu dotacji dla Gminy Dębowiec, na realizację zadania "Przebudowa dróg powiatowych Jasło - Dębowiec - Folusz w miejscowościach Dębowiec i Folusz oraz Droga przez wieś Dębowiec w miejscowości Dębowiec", o kwotę 193 782 zł.

- Realizacja tego zadania i budowa brakującego fragmentu chodnika w Niegłowicach, pozwoli na utworzenie jednego ciągu drogowego z chodnikiem, o normatywnej szerokości 6 metrów, od Jasła aż do skrzyżowania na Kopaniny w Dębowcu - mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Na czwartkowej sesji radni zdecydowali również o utworzeniu kolejnego zadania inwestycyjnego dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Zabezpieczono w budżecie powiatu kwotę 40 tys. na "Dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle".

Do budżetu powiatu trafi również 46 869 zł (10 tys. euro) darowizny od Kronospan Foundation, na doposażenie kierunku Technik Robotyk w Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle.

- Powiat realizuje wiele inwestycji i ma gotowych ponad 20 projektów na inwestycje w infrastrukturę drogową - podkreślał starosta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.