Damian Matłosz - Uczy i inspiruje - wyróżniony przez MEiN "Zawodowiec Roku 2022"
Konkurs "Zawodowiec Roku 2022" to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź. Celem I edycji konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych oraz centrów kształcenia zawodowego.

Napłynęło 537 zgłoszeń w 62 dziedzinach. Komisja konkursowa oceniała je według 5 kryteriów. 14 marca ogłoszono zwycięzców. Warszawska gala zgromadziła najlepszych nauczycieli z poszczególnych branż ze szkół z całej Polski.

Wyróżnienie jako jedyny nauczyciel z powiatu jasielskiego otrzymał mgr inż. Damian Matłosz w kategorii branżowej Automatyka i Robotyka. Z całej Polski nominowanych zostało tylko 118 nauczycieli przedmiotów zawodowych w 52 kategoriach, w tym województwie podkarpackim 12.

Uczniowie z Chemika i "Niebo nad Malborkiem"
Damian Matłosz został zgłoszony i wyróżniony, ponieważ pracuje z młodzieżą z zaangażowaniem i pasją, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się bardzo dużym autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym. Posiada liczne i ważne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego, a także działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego, wprowadzając autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne. Współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami), a także ośrodkami akademickimi, dbając również o swój rozwój zawodowy.

Gala odbyła się w Warszawie w hotelu Bellotto, a nagrody wręczali przedstawiciele organizatorów konkursu: Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot oraz Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Paweł Poszytek.

- Nowoczesne kształcenie zawodowe przygotowuje uczniów do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy i w zmieniającej się rzeczywistości Polski i świata. Najcenniejszą wartość dla społeczeństwa i rynku pracy wciąż stanowi kapitał ludzki. Dlatego z dumą dzielimy się informacją o sukcesie naszego nauczyciela Damiana Matłosza. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że możemy razem pracować.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.