Wczoraj funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia profilaktyczne pn. "Moje prawa, moje granice o przemocy i odpowiedzialności" z uczniami klas liceum sportowego.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykorzystali tzw. "Dzień Wagarowicza" do porozmawiania z młodzieżą na temat m.in. praw człowieka związanych ze sferą życia prywatnego czy rodzajów przemocy. Poruszyli również kwestie dotyczące podstawowych praw do równości i wolności każdego człowieka.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z symulacjami sytuacji problemowych, z którymi mogą mieć styczność podczas zajęć szkolnych lub w życiu prywatnym. Słuchacze poszerzyli również swoją wiedzę w zakresie postępowania z osobą pokrzywdzoną, a także reagowania i zgłaszania przypadków różnego rodzaju nadużyć. Na spotkaniu omówiono kwestie związane z zjawiskiem przemocy, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści.

Niestety za szybko. Stracili prawo jazdy
Na koniec zajęć policjanci przypomnieli o placówkach i podmiotach świadczących pomoc dzieciom i młodzieży w różnego rodzaju sytuacjach problemowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.