Biblioteka w Szebniach już niebawem przeniesie się do nowego zrekonstruowanego budynku zabytkowej plebanii w Szebniach.
Biblioteka w Szebniach już niebawem przeniesie się do nowego zrekonstruowanego budynku zabytkowej plebanii w Szebniach. Prace remontowe dobiegły już końca. Pomieszczenia są już umeblowane, a w wypożyczalni nowe regały czekają tylko na książki.

biblioteka w Szebniach

W nowym budynku mieścić będzie się również Izba Pamięci im. ks. Władysława Sarny, gdzie zostaną przeniesione archiwalia znajdujące się obecnie w zabytkowym kościele w Szebniach.

Zabytkowa plebania w Szebniach odzyskała pełny blask
Nowa siedziba powstała dzięki dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z budżetu państwa w kwocie 1 122 000,00 zł "Infrastruktura Bibliotek 2021-2025" na zadanie "Rekonstrukcja wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku zabytkowej plebanii dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach" oraz ze środków budżetowych Gminy Jasło.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 950 527,31 zł.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.