Szkoła Podstawowa w Tarnowcu po raz piąty włączyła się do XIV edycji Krośnieńskich Pól Nadziei.
"Pola Nadziei" to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. Od 1998 roku akcja ta jest prowadzona w Polsce, a jej prekursorem jest Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie. Od 2003 roku żonkilowe Pola Nadziei kwitną w różnych miastach Polski - dla chorych w tamtejszych hospicjach. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol.

Krośnieńskie Pola Nadziei są organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie przy udziale samorządów miasta Krosna, gmin: Rymanowa, Jedlicza, Miejsca Piastowego, Korczyny, Wojaszówki, Dukli, Tarnowca, Radnych Rady Miasta Krosna, pracowników UM Krosna, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, Koła Hospicyjno-Charytatywnego i placówek oświatowych. W 2023 roku przypada XIV edycja Krośnieńskich Pól Nadziei.

Szkoła Podstawowa w Tarnowcu postanowiła po raz piąty włączyć się w tę akcję. Chętni uczniowie wykonali żonkile symbole akcji wraz z koordynatorami Edytą Koszyk, Alicją Graselą przy wsparciu Elżbiety Polak.

Marsz modlitewny ku pamięci Jana Pawła II przeszedł przez Jasło
W Niedzielę Palmową (2 kwietnia) przy kościele parafialnym w Tarnowcu wolontariusze uczniowie szkoły z koszami pełnymi żonkili obdarowywali żółtym kwiatkiem każdego, kto do skarbonki rzucił choćby przysłowiowy "grosik". Zebrane datki w kwocie 3.900 zł wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

Wszystkim, którzy przyczynili się, aby Tarnowiec "zakwitnął nadzieją" z serca dziękujemy. Życzymy wiosny w sercu, abyśmy w naszej codzienności ożywiali nadzieję przez bezinteresowną pomoc potrzebującym…

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.