W Jaśle zrealizowano pierwszą wiosenną część nasadzeń kwiatów.
Ponad 18 tysięcy bratków i stokrotek (tylko te kwiatki mogą przetrwać zimną wiosnę) pojawiło się na rabatach, skwerach i w donicach w Jaśle. To pierwsza wiosenna część nasadzeń jaką zapanowano. Druga pojawi się w okresie letnim wówczas tereny miejskie zdobić będzie więcej różnorodnych roślin ozdobnych.

Jasło

W sumie, w tym roku posadzonych zostanie blisko 30 tysięcy roślin. Wiosenna obsada rozpoczęła się już przed świętami wielkanocnymi, natomiast letni planowana jest na przełomie maja i czerwca i będzie bardziej urozmaicona. Na rabatach pojawią się: aksamitki, begonie w różnych odmianach, żeniszek oraz trawy kostrzewy i tużyce, natomiast w donicach: petunie ogrodowe w różnych kolorach, Ipomea zielona oraz trawy z gatunku Rozplenica.

miasto Jasło

Co dzieje się w zieleni miejskiej?
Aby ułatwić śledzenie działań w zieleni miejskiej, ale również dla ubarwienia takich szarych dni jak pierwsze dni kwietnia, wydziały Urzędu Miasta w Jaśle Gospodarki Komunalnej i Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych od 31 marca prowadzą wspólnie na portalu społecznościowym "Istagram" konto zielen jaslo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.