W Jaśle zrealizowano pierwszą wiosenną część nasadzeń kwiatów.
Ponad 18 tysięcy bratków i stokrotek (tylko te kwiatki mogą przetrwać zimną wiosnę) pojawiło się na rabatach, skwerach i w donicach w Jaśle. To pierwsza wiosenna część nasadzeń jaką zapanowano. Druga pojawi się w okresie letnim wówczas tereny miejskie zdobić będzie więcej różnorodnych roślin ozdobnych.

Jasło

W sumie, w tym roku posadzonych zostanie blisko 30 tysięcy roślin. Wiosenna obsada rozpoczęła się już przed świętami wielkanocnymi, natomiast letni planowana jest na przełomie maja i czerwca i będzie bardziej urozmaicona. Na rabatach pojawią się: aksamitki, begonie w różnych odmianach, żeniszek oraz trawy kostrzewy i tużyce, natomiast w donicach: petunie ogrodowe w różnych kolorach, Ipomea zielona oraz trawy z gatunku Rozplenica.

miasto Jasło

Co dzieje się w zieleni miejskiej?
Aby ułatwić śledzenie działań w zieleni miejskiej, ale również dla ubarwienia takich szarych dni jak pierwsze dni kwietnia, wydziały Urzędu Miasta w Jaśle Gospodarki Komunalnej i Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych od 31 marca prowadzą wspólnie na portalu społecznościowym "Istagram" konto zielen jaslo.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.