Wystawę pt. "Droga do domu…", Marii Szewczenko można zobaczyć do końca kwietnia na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle.
Dnia 30 marca w Muzeum Regionalnym odbyło się kameralne spotkanie z fotoreporterką Marią Szewczenko, będące jednocześnie otwarciem jej wystawy pt. "Droga do domu…", którą można zobaczyć do końca miesiąca na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle.

Podczas spotkania Maria przedstawiła fotografie, które wykonała podczas powrotu do rodzinnego Kijowa.

Maria Shevchenko jest menedżerem ds. komunikacji i marketingu posiadającym wykształcenie w dziedzinie sztuki i fotografii. Ukończyła studia z teorii i historii sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Ukrainie oraz uzyskała tytuł magistra prawa międzynarodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kijowskiego im. Tarasa Szewczenki. Odbyła także kurs w Szkole Fotografii prowadzonej przez znanego ukraińskiego fotografa Viktora Maruszczenkę.

Pracowała jako fotoreporterka dla ukraińskiej redakcji online oraz jako menedżer ds. komunikacji w Narodowym Centrum im. Oleksandra Dowżenki, wielomedialnej platformie artystycznej i największym archiwum filmowym w Ukrainie.
Zainteresowania Marii skupiają się na badaniu fotografii, jako istotnego medium we współczesnej sztuce.

Ponad 18 tysięcy bratków i stokrotek
Dlatego jej wystawa pt. Droga do domu…, nie jest wyłącznie zapisem obecnej sytuacji w Ukrainie ale przede wszystkim wymownym obrazem artystycznym dopełnionym silnymi emocjami, jakie towarzyszyły autorce podczas powrotu do walczącej ojczyzny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.