Wystawę pt. "Droga do domu…", Marii Szewczenko można zobaczyć do końca kwietnia na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle.
Dnia 30 marca w Muzeum Regionalnym odbyło się kameralne spotkanie z fotoreporterką Marią Szewczenko, będące jednocześnie otwarciem jej wystawy pt. "Droga do domu…", którą można zobaczyć do końca miesiąca na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle.

Podczas spotkania Maria przedstawiła fotografie, które wykonała podczas powrotu do rodzinnego Kijowa.

Maria Shevchenko jest menedżerem ds. komunikacji i marketingu posiadającym wykształcenie w dziedzinie sztuki i fotografii. Ukończyła studia z teorii i historii sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Ukrainie oraz uzyskała tytuł magistra prawa międzynarodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kijowskiego im. Tarasa Szewczenki. Odbyła także kurs w Szkole Fotografii prowadzonej przez znanego ukraińskiego fotografa Viktora Maruszczenkę.

Pracowała jako fotoreporterka dla ukraińskiej redakcji online oraz jako menedżer ds. komunikacji w Narodowym Centrum im. Oleksandra Dowżenki, wielomedialnej platformie artystycznej i największym archiwum filmowym w Ukrainie.
Zainteresowania Marii skupiają się na badaniu fotografii, jako istotnego medium we współczesnej sztuce.

Ponad 18 tysięcy bratków i stokrotek
Dlatego jej wystawa pt. Droga do domu…, nie jest wyłącznie zapisem obecnej sytuacji w Ukrainie ale przede wszystkim wymownym obrazem artystycznym dopełnionym silnymi emocjami, jakie towarzyszyły autorce podczas powrotu do walczącej ojczyzny.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.