Zrekonstruowany budynek zabytkowej plebanii w Szebniach, którego właścicielem jest Gmina Jasło zakwalifikowany został do finału konkursu "Zabytek Zadbany"
Zrekonstruowany budynek zabytkowej plebanii w Szebniach, którego właścicielem jest Gmina Jasło zakwalifikowany został do finału konkursu "Zabytek Zadbany" edycja 2023. Obiekt do konkursu zgłosił Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu. Plebania w Szebniach znalazła się wśród 11 zabytków z całej Polski w kategorii "Adaptacja obiektów zabytkowych".

Konkurs stawia sobie za cel upowszechnianie najlepszych przykładów właściwego utrzymania i zagospodarowania obiektów. Dodatkowo niesie walor edukacyjny poprzez popularyzację wiedzy dotyczącej właściwego postępowania z zabytkami architektury w trakcie ich użytkowania oraz prowadzonych remontów i adaptacji.

Zabytkowa plebania w Szebniach odzyskała pełny blask
Zrekonstruowana plebania będzie nową siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Rozpoczęła się przeprowadzka do nowego obiektu i potrwa do 5 maja. Czytelników zapraszamy już 8 maja.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.