Jaślanie spotkali się z sędzią Anną Marią Wesołowską. Organizatorem spotkania było Miasto Jasło we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
O współczesnych zagrożeniach dzieci i młodzieży opowiadała podczas konferencji zorganizowanej w Jaśle sędzia Anna Maria Wesołowska. Organizatorem spotkania, które odbyło się 17 kwietnia, było Miasto Jasło we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas 6, 7 i 8 jasielskich szkół podstawowych oraz nauczyciele, psycholodzy, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, przedstawiciele NGO oraz instytucji działających na rzez dziecka i rodziny.


Podczas konferencji sędzia uwrażliwiała młodych na konsekwencje podejmowanych decyzji czy działań, mówiła o hejcie, mowie nienawiści oraz zagrożeniach płynących z ciągłego obcowania z "przyjacielem" jakim to jest internet. Natomiast do rodziców apelowała o zrozumienie i wsparcie dla swoich dzieci, a przede wszystkim o okazywanie im miłości. - Marzenia dzieci są proste. Nie chcą by rodzice się kłócili, chcą by poświęcali im więcej czasu, przytulali je, nie porównywali ich z innymi i doceniali ich osiągnięcia w nauce chociaż nie byłyby to same piątki i szóstki - wyliczała sędzia Anna Maria Wesołowska.

Trzecia część spotkania była poświęcona zmianom ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich oraz strategii profilaktycznych. - Żyjemy w trudnych czasach, a nasza młodzież boryka się z różnymi problemami, jakimi są: brak akceptacji, zrozumienia czy wykluczenia, dlatego rodzice i szkoła powinny być oparciem dla nich - przekonywała sędzia.

Sprawcy uszkodzenia Bmw i telefonu zatrzymani
Konferencja finansowana była ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.