Giełda Genialnych Pomysłów zakończyła się po pięciu miesiącach pracy, podczas których 14 zespołów badawczych składających się z uczniów jasielskich szkół podstawowych i średnich pracowało nad swoimi projektami badawczymi.
14 zespołów badawczych złożonych z jasielskich uczniów szkół podstawowych i średnich przez pięć miesięcy pracowało nad swoimi projektami badawczymi w pierwszej edycji Giełdy Genialnych Pomysłów dla Jasła.

W kategorii szkół średnich zwyciężył zespół, którego celem było stworzenie "Elektronicznej maskotki Generatora Nauki w Jaśle", natomiast w kategorii szkół podstawowych młodzi badacze zajęli się zagadnieniem związanym z słuchowiskami radiowymi i sami stworzyli własne słuchowisko.

Giełda Genialnych Pomysłów w Jaśle

- Bardzo sobie cenię tego typu konkursy, w ramach w których nasza jasielska młodzież może zaprezentować swoje pasje, przede wszystkim dlatego, że uświadamiają nam one jak wielki potencjał tkwi również w młodszym pokoleniu jaślan - mówił podczas finałowej gali, Ryszard Pabian, burmistrz Jasła, który jednocześnie przypomniał, że realizacja programu "Jasło-miasto wiedzy" nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania jego zastępczyni Małgorzaty Adamskiej-Chmiel.

Uczestnicy konkursu GGP podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowej i ponadpodstawowe. Przy czym dodatkowo można było wybrać kategorię projektu spośród: naukowo-badawczych, społecznych i praktyczno-konstrukcyjnych. Zrealizowane pomysły oceniła komisja ekspercka w składzie: Barbara Czernecka (przewodnicząca), Barbara Gonera oraz Wiesław Hap (członkowie komisji). Dodatkowo nad całym konkursem czuwała Aleksandra Dacyl, ekspert zewnętrzny.

Giełda Genialnych Pomysłów w Jaśle

Co ważne na wniosek Miasta Jasła konkurs ten został ujęty w kuratoryjnym wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych w roku szkolnym 2022/2023 przez kuratora oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Oznacza to, że nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych mogą otrzymać wpis o zdobytym miejscu bądź wyróżnieniu na świadectwie ukończenia szkoły oraz otrzymać dodatkowe punkty w trakcie rekrutacji.

Lista nagrodzonych dostępna na stronie um.jaslo.pl
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.