Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się II Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery.
W piątek (21 kwietnia) na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się II Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Były one świetną okazją do poznania firm działających na lokalnym rynku, a także dały przestrzeń dla wielu spotkań, rozmów i dyskusji.

targi pracy w Jaśle

Targi zorganizowane zostały przez Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i skierowane były przede wszystkim do osób poszukujących pracy, uczniów szkół średnich i studentów. Głównym celem targów była pomoc osobom zainteresowanym nie tylko w podjęciu, ale również zmianie dotychczasowego zatrudnienia, zapoznanie uczestników z oczekiwaniami i wymogami rynku pracy oraz przekazanie informacji na temat możliwości zdobycia nowych kwalifikacji.

Podczas Targów zaprezentowało się 35 wystawców. W strefie Praca znalazło się 20 firm o różnorodnym profilu charakterze i wielkości. Były firmy te największe o marce krajowej i światowej, ale również te, które działają lokalnie. Swoją ofertę zaprezentowało także Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle, ZUS Oddział w Jaśle oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. W strefie Edukacja zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe powiatu jasielskiego, firmy doradcze i szkoleniowe oraz uczelnie wyższe.

Jasielskie targi pracy, edukacji i kariery
Wystawcy przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla odwiedzających. Można było m.in. wejść w wirtualną rzeczywistość, skorzystać z zabiegu parafinowego na dłonie czy masażu, poznać wiek na jaki czuje się nasze ciało, a także zaglądnąć do demo caru jednej z firm czy wykonać badanie typu osobowości zawodowych.

W strefie warsztatowej 30 osób wzięło udział w spotkaniach realizowanych przez firmę KS sp. z o.o. pn. "Kariera w świecie marketingu internetowego dla początkujących. Jak przygotować się do pracy w branży", a każdy zainteresowany mógł uczestniczyć w Webinarium pn. "Jak wejść do świata IT?".

targi pracy w Jaśle

Wszyscy chętni mogli skorzystać także z indywidualnego doradztwa prowadzonego przez specjalistów z Urzędu Pracy oraz przedstawicieli Fundacji Aktywna Galicja. Spotkania w gronie specjalistów cieszyły się sporym zainteresowaniem i z pewnością przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i zdobycia doświadczenia. Udział w targach był bezpłatny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.