W Muzeum Regionalnym w Jaśle odbył się wernisaż wystawy Mistrza Dłuta i Pędzla Antoniego Bolka z Załęża.
W piątek (21 kwietnia) w Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż wystawy Mistrza Dłuta i Pędzla Antoniego Bolka z Załęża.

wernisaż w Jaśle

Wśród licznie przybyłych uczestników wydarzenia, którymi byli bliscy twórcy i entuzjaści jego talentu, muzeum gościło także emerytowanych dyrektorów jasielskich instytucji kultury, Mariana Sobla /JDK/, Zbigniewa Zdrankę /MDK/ oraz Alfreda Sepioła /MRJ/.

wernisaż Antoniego Bolka

To właśnie za czasów ich urzędowania Antoni Bolek rozpoczynał swoją przygodę ze sztuką ludową i w tym czasie rozwijał się twórczo zachęcany licznymi konkursami i warsztatami. Do grona szacownych gości, którzy umilili spotkanie po latach wieloma niekiedy zabawnymi i wzruszającymi anegdotami zalicza się również Zdzisław Gil /konserwator zabytków/, który wielokrotnie współpracował z Antonim Bolkiem przy pracach renowacyjnych.
Nie sposób nie wspomnieć również Anny Brożyny - plastyczki JDK, która najczęściej pobudzała Antoniego Bolka do twórczych działań i przygotowała zbiór obrazów na ekspozycję. Natomiast za drugą połowę udostępnionego zbioru malarskiego należy podziękować najwierniejszemu koneserowi talentu Antoniego Bolka - Andrzejowi Dziedzicowi.

wernisaż w Jaśle

Wszystko, co wyszło spod ręki Antoniego Bolka jest zrodzone z jego niezwykłej pasji do sztuki - twórczego działania, weny, natchnienia, które nazywa Wielkim SZuu. Stąd nigdy nie liczył swoich prac i nie przeliczał ich na zarobek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.