Jasielscy policjanci chętnie wzięli udział w pikniku "Jasło - Łączy nas krew", dzieląc się najcenniejszym darem - własną krwią.
Na jasielskim Rynku odbył się wczoraj piknik pn. "Jasło - Łączy nas krew". Organizatorami byli: Miasto Jasło oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle. Na płycie Rynku stanął mobilny punkt poboru krwi - krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przedsięwzięciu towarzyszyły również pokazy pierwszej pomocy medycznej i ratownictwa.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyciągając wielu krwiodawców z całego powiatu. Do akcji przyłączyli się również jasielscy policjanci. Podzieli się jednym z najcenniejszych darów jakie posiada człowiek - własną krwią.

policja oddaje krew

W jasielskiej komendzie wielu funkcjonariuszy nosi miano Honorowych Dawców Krwi. Nie brakuje również tych, którzy mają na sowim koncie prestiżowe odznaczenia od Ministerstwa Zdrowia, a w krótce i to grono się powiększy. Odznakę taką mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości, ilość innych jej składników.

Dachowanie citroena w Nowym Żmigrodzie
Podczas wydarzenia Krystynie Długosz - kierownik oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle został wręczony medal z okazji "30. rocznicy powstania NSZZ Policjantów". Było to podziękowanie za wieloletnią współpracę z jasielską jednostką.

Włączając się do udziału w pikniku, jasielscy funkcjonariusze kolejny raz pokazali, jak ważne jest dla nich ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.