Gmina Skołyszyn realizuje kolejne zadania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach.
Podczas Sesji Rady Gminy Skołyszyn, która odbyła się 21 kwietnia 2023 roku Radni Gminy podjęli m.in. uchwały w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Gminy Skołyszyn na 2023 rok na udzielenie pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego w formie dotacji celowej na kolejne zadania związane z budową chodników.

remont dróg w Gminie Skołyszyn

Dotację w kwocie 70 tysięcy złotych przekazano na realizację zadania pn. "Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica - Czermna w miejscowości Jabłonica od skrzyżowania z drogą Lipnica G. - Lisów - Skołyszyn w kierunku kościoła w Jabłonicy.

remont dróg w Gminie Skołyszyn

Dotację w kwocie 60 tysięcy złotych przeznaczono na zadanie pn. "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1864R Grudna - gr. wojew. - Kunowa - Pusta Wola - Przysieki w miejscowości Harklowa i Kunowa (odcinek ok. 900 m przy Szkole Podstawowej w Kunowej).

Wykonanie nowych chodników przy drogach powiatowych znajdujących się na terenie Gminy Skołyszyn znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych, jako niechronionych użytkowników dróg.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.