Gmina Skołyszyn realizuje kolejne zadania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach.
Podczas Sesji Rady Gminy Skołyszyn, która odbyła się 21 kwietnia 2023 roku Radni Gminy podjęli m.in. uchwały w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Gminy Skołyszyn na 2023 rok na udzielenie pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego w formie dotacji celowej na kolejne zadania związane z budową chodników.

remont dróg w Gminie Skołyszyn

Dotację w kwocie 70 tysięcy złotych przekazano na realizację zadania pn. "Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica - Czermna w miejscowości Jabłonica od skrzyżowania z drogą Lipnica G. - Lisów - Skołyszyn w kierunku kościoła w Jabłonicy.

remont dróg w Gminie Skołyszyn

Dotację w kwocie 60 tysięcy złotych przeznaczono na zadanie pn. "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1864R Grudna - gr. wojew. - Kunowa - Pusta Wola - Przysieki w miejscowości Harklowa i Kunowa (odcinek ok. 900 m przy Szkole Podstawowej w Kunowej).

Wykonanie nowych chodników przy drogach powiatowych znajdujących się na terenie Gminy Skołyszyn znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych, jako niechronionych użytkowników dróg.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.