W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek we wszystkich bibliotekach GOKiCz w Skołyszynie, Harklowej i Święcanach odbyła się akcja "Gokiczaki 2023".
Głośne czytanie to najpiękniejszy czas, jaki możemy oferować dzieciom. W trakcie głośnego czytania dziecko czuje się wyjątkowo. Wie, że jest to chwila zarezerwowana tylko dla niego. Warto zadbać, by czytanie stało się zdrowym i przyjemnym rodzinnym nawykiem, bo chwile spędzone z dzieckiem na czytaniu są bezcenne.

Jednym z głównych celów akcji "Gokiczaki 2023" było uświadomienie rodzicom, że wspólne czytanie jest jedną z najwartościowszych form kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.

Gokiczaki 202 w Skołyszynie

Organizatorem akcji "Gokiczaki" już po raz piąty był Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Akcja prowadzona była we wszystkich bibliotekach GOKiCz w Skołyszynie, Harklowej i Święcanach od 01 marca do 30 kwietnia br. Uczestnicy akcji, którzy odwiedzali biblioteki, brali udział w warsztatach, wypożyczali książki i czasopisma otrzymywali specjalne naklejki, które wklejali do swoich kart kolekcjonerskich.

spotkanie dzieci w Skołyszynie

93 uczestnikom akcji udało się zebrać komplet punktów i tym samym odebrać swojego GOKiCzaka na uroczystym podsumowaniu akcji 11 maja 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Maskotki uczestnikom akcji wręczał Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz oraz dyrektor GOKiCz Marta Gąsiorowska. Podczas zakończenia akcji dzieci obejrzały spektakl "Dobre rady Lisa Witalisa" w wykonaniu grupy O!Teatr z Jaworzna.

Skołyszyn spotkanie dzieci

Spotkanie zorganizowano w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.