Policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali debatę społeczną, która stanowiła ewaluację debaty zorganizowanej w grudniu. Przedmiotem spotkania była tematyka związana z postępowaniem nieletnich oraz ich odpowiedzialności w świetle przepisów prawa.
W środę, w sali multimedialnej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce nieletnich pn. "Odpowiedzialność prawna nieletnich w świetle nowelizacji prawa". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle we współpracy z Jasielskim Domem Kultury. Przed oficjalnym rozpoczęciem debaty, uczestnicy mieli okazję obejrzeć występ artystyczny duetu wokalnego JDK w składzie Eliza Mlicka i Zuzanna Zagórska, który uświetnił to wydarzenie. Za przygotowanie występu odpowiadała Ewa Grzebień Kierownik Działu Animacji i Kultury Jasielskiego Domu Kultury.

Debatę rozpoczął kom. Bartłomiej Świerczek Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który przywitał zaproszonych gości i wprowadził słuchaczy w tematykę omawianych zagadnień. W debacie uczestniczyli: Helena Gołębiowska Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Elwira Musiałowicz-Czech I Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, SSR Barbara Bryk-Krysa Przewodnicząca Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jaśle, Jolanta Mercik Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle wraz z psychologami Małgorzatą Dranka-Słaby i Karoliną Heisig-Boffa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle oraz inspektor Iwona Głogowska i inspektor Bożena Krupa funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kuratorskiej służby sądowej, policjanci, dyrektorzy szkół, pedagodzy i nauczyciele.

debata społeczna w Jaśle

Uczestnicy debaty mieli okazję wysłuchać wystąpień mł. asp. Barbary Pawłowskiej specjalisty Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Jaśle, inspektor Iwony Głogowskiej i inspektor Bożeny Krupy ze Straży Miejskiej w Jaśle, Małgorzaty Dranka-Słaby i Karoliny Heisig-Boffa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle oraz SSR Barbary Bryk-Krysa Przewodniczącej Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jaśle.

W trakcie prezentacji prelegenci omawiali kolejno zagadnienia dotyczące nieletnich, m.in. efekty działań profilaktycznych podjętych wobec nieletnich w oparciu o obowiązujące przepisy oraz podsumowanie pracy z dziećmi i młodzieżą w oparciu o przykłady interwencji oraz działań podjętych na rzecz bezpieczeństwa małoletnich.
Spotkanie pozwoliło na zacieśnienie współpracy międzyinstytucjonalnej, dzięki czemu w przyszłości możliwe będzie skuteczne definiowanie ewentualnych zagrożeń i podejmowanie odpowiednich działań zaradczych. Na zakończenie każdy z uczestników wypełnił anonimową ankietę pozwalającą na sprecyzowanie wniosków, wskazanie kolejnych obszarów, które należy omówić w przyszłości podczas kolejnej debaty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.