Podczas spotkania z przedszkolakami, funkcjonariusze nie tylko włączyli się we wspólne czytanie, ale także wykorzystali ten czas na rozmowę z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas zabawy w domu, czy poruszania się po drodze.
Jasielscy funkcjonariusze nieprzerwanie kontynuują spotkania profilaktyczne z młodzieżą i dziećmi. Wczoraj (30 maja) spotkali się z przedszkolakami. Mł. asp. Barbara Pawłowska oraz mł. asp. Daniel Lelko z chęcią skorzystali z zaproszenia Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle i wzięli udział w VII Pikniku Czytelniczym pod hasłem "Bajkowa podróż lokomotywą Juliana Tuwima".

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który jest częścią kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Wspólne czytanie odbyło się przy Glorietce w Parku Miejskim w Jaśle.


Oprócz jasielskich policjantów w spotkaniu uczestniczyła dyrekcja przedszkola, przedstawiciele urzędu miasta, straży pożarnej, straży miejskiej, nadleśnictwa oraz zaproszeni goście. Wspólnie przeczytali wiersz Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa". Dzieło polskiego poety bardzo przypadło do gustu wszystkim przedszkolakom. Szczególnie podobały się im czytane głośno onomatopeje i wykrzyknienia, których nie brakuje w wierszu.


Policjanci wykorzystali to wydarzenie nie tylko do wspólnego czytania, ale także do porozmawiania z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zabawy, przebywania w domu czy poruszania się po drogach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.