Zatrzymany do kontroli mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo, badanie wykazało, że ma w organizmie ponad promil alkoholu.
W ubiegły piątek w Jaśle, na drodze wojewódzkiej nr 992, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontrolowali prędkość kierujących pojazdami.

Przed godz. 19, kierowca audi, gdy tylko minął policyjny patrol, od razu przyśpieszył. Mundurowi widząc to, dokonali pomiaru oddalającego się pojazdu. Urządzenie wskazało prędkość 75 km/h, w miejscu gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast udali się za osobowym audi. Kierujący tym pojazdem został zatrzymany do kontroli drogowej w Jaśle na ul. Lwowskiej. Okazało się, że mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, ponieważ naruszył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Pijany przyjechał po alkohol
Policjanci w trakcie interwencji postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierowcy kontrolowanego samochodu. Alkomat wskazał ponad promil zawartości alkoholu w jego organizmie. Mieszkańcowi Jasła zostało zatrzymane prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy 68-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.