W Szebniach odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Kolaże dla Wisławy".
W poniedziałek (5 czerwca) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Kolaże dla Wisławy". Konkurs zorganizowany został dla uczczenia pamięci wybitnej polskiej poetki, z okazji przypadającego w 2023 Roku Wisławy Szymborskiej. A patronat nad nim objęli Wójt Gminy Jasło i Fundacja Wisławy Szymborskiej.

spotkanie w Szebniach

Do udziału zaproszono uczniów starszych klas, Szkół Podstawowych z terenu gminy. Zgłoszono 17 prac młodzieży ze Szkoły w Osobnicy, Szebniach, Trzcinicy i Warzyc. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu ilustracji w formie kolażu, nawiązującego do dowolnego utworu Wisławy Szymborskiej.

Biorąc pod uwagę połączenie walorów artystycznych z oryginalnością pomysłu i precyzją wykonania jury powołane przez organizatora przyznało nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Oliwia Gucwa - SP w Trzcinicy,
II miejsce: Milena Betlej - SP w Warzycach,
III miejsce: Weronika Twarduś - SP w Warzycach.

spotkanie w bibliorece

Wyróżnieniem uhonorowano: Paulinę Kraus (SP w Trzcinicy), Błażeja Piekarza (SP w Szebniach) oraz Oliwię Świątkowską (SP w Warzycach). Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.

Podczas spotkania, obecni goście i uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w warsztatach literackich prowadzonych przez Joannę Jagiełło - znaną poetkę i pisarkę literatury dziecięcej i młodzieżowej.Autorka podzieliła się swoim doświadczeniem twórczym i zaprosiła uczestników do literackiej zabawy "Wokół Wisławy Szymborskiej".

Szebnie, biblioteka

Uczniowie zyskali doskonałą okazję do rozwijania, być może ukrytych jeszcze pasji literackich. Spróbowali swoich sił w "lepiejach" (krótkie, jednozdaniowe, często nonsensowne, groteskowe wierszyki). Potem przyszła pora na limeryki i wreszcie na kolaże. Efekty tych zmagań twórczych wprowadziły wszystkich w doskonały humor, a kreatywność uczestników z każdą minutą rozwijała się jeszcze bardziej.

Organizatorem konkursu była GBP w Jaśle z/s w Szebniach wraz z Filiami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.