W Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród uczestnikom konkursu zbiórki zużytych baterii.
18 jasielskich przedszkoli, 10 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wzięło w tym roku udział w kolejnym już konkursie na zbiórkę zużytych baterii. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle. W sumie zebrano 6877 kg zużytych baterii.

- Od wielu już lat nasz urząd organizuje ten konkurs, ale jak widać nadal cieszy się on ogromną popularnością, o to nam właśnie chodzi. W ten sposób bowiem uświadamiamy dzieciom i młodzieży, a poprzez nich przypominamy także sobie, jak ważne jest prawidłowe postępowanie z odpadami niebezpiecznymi, jakimi są między innymi baterie - podkreśla Marcin Gustek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle.

W kategorii "Najlepsze Przedszkole" I miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 14, gromadząc 236,5 kg zużytych baterii co w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosło 14,78 kg. II miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole "Smyk" z ilością 775,5 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosło 12,31 kg baterii oraz III miejsce Przedszkole Miejskie Nr 14, które zebrało 344 kg zużytych baterii, gdzie na jednego ucznia przypadało 4,59 kg baterii.

W kategorii "Najlepsza Szkoła Podstawowa" - I miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa w Zespole Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle zbierając 180,50 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosła 2,01 kg, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 w Zespole Szkół Miejskich nr 2 gromadząc 271 kg zużytych baterii, na 1 ucznia przypadało 1,94 kg baterii oraz III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół Miejskich nr 5, w której zebrano 231 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia przypadło 1,89 kg baterii.

Kolejne nagrody przyznane zostały w kategorii "Najlepsi z Najlepszych" w których wyłoniono trzech uczniów spośród wszystkich placówek, z największą liczbą zużytych baterii. Liderem okazała się Matylda Klocek z Niepublicznego Przedszkola "Smyk", która zebrała 40 450 szt. zużytych baterii, drugie miejsce zajęła Zuzanna Kubicka z Przedszkola Miejskiego nr 10, z liczbą 15 000 szt. zużytych baterii, a trzecie miejsce Maja Chrząszcz ze Szkoły Podstawowej nr 4 która zebrała 14 025 szt. zużytych baterii, wszyscy laureaci otrzymali głośniki bezprzewodowe.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury 22 czerwca. Nagrody uczestnikom konkursu wręczył Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.