W Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród uczestnikom konkursu zbiórki zużytych baterii.
18 jasielskich przedszkoli, 10 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wzięło w tym roku udział w kolejnym już konkursie na zbiórkę zużytych baterii. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle. W sumie zebrano 6877 kg zużytych baterii.

- Od wielu już lat nasz urząd organizuje ten konkurs, ale jak widać nadal cieszy się on ogromną popularnością, o to nam właśnie chodzi. W ten sposób bowiem uświadamiamy dzieciom i młodzieży, a poprzez nich przypominamy także sobie, jak ważne jest prawidłowe postępowanie z odpadami niebezpiecznymi, jakimi są między innymi baterie - podkreśla Marcin Gustek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle.

W kategorii "Najlepsze Przedszkole" I miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 14, gromadząc 236,5 kg zużytych baterii co w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosło 14,78 kg. II miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole "Smyk" z ilością 775,5 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosło 12,31 kg baterii oraz III miejsce Przedszkole Miejskie Nr 14, które zebrało 344 kg zużytych baterii, gdzie na jednego ucznia przypadało 4,59 kg baterii.

W kategorii "Najlepsza Szkoła Podstawowa" - I miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa w Zespole Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle zbierając 180,50 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosła 2,01 kg, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 w Zespole Szkół Miejskich nr 2 gromadząc 271 kg zużytych baterii, na 1 ucznia przypadało 1,94 kg baterii oraz III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół Miejskich nr 5, w której zebrano 231 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia przypadło 1,89 kg baterii.

Kolejne nagrody przyznane zostały w kategorii "Najlepsi z Najlepszych" w których wyłoniono trzech uczniów spośród wszystkich placówek, z największą liczbą zużytych baterii. Liderem okazała się Matylda Klocek z Niepublicznego Przedszkola "Smyk", która zebrała 40 450 szt. zużytych baterii, drugie miejsce zajęła Zuzanna Kubicka z Przedszkola Miejskiego nr 10, z liczbą 15 000 szt. zużytych baterii, a trzecie miejsce Maja Chrząszcz ze Szkoły Podstawowej nr 4 która zebrała 14 025 szt. zużytych baterii, wszyscy laureaci otrzymali głośniki bezprzewodowe.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury 22 czerwca. Nagrody uczestnikom konkursu wręczył Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.