Nowy sprzęt dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Skołyszyn.
28 czerwca 2023 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Skołyszyn panie z KGW "Bączal", KGW w Kunowej, KGW w Pustej Woli, KGW w Przysiekach "Babskie talenty" oraz KGW w Sławęcinie "Koniczynka" odebrały sprzęt gospodarstwa domowego, w tym grille, podgrzewacze, warniki, pojemniki termoizolacyjne, zastawy stołowe, termosy cateringowe oraz garnki. Udział w wydarzeniu wzięli Poseł na Sejm RP Maria Kurowska oraz Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz wraz ze swoim Zastępcą Pawłem Gutkowskim.

nowy sprzeęt dla KGW

Kwota otrzymanego dofinansowania na zakup sprzętów (20 tys. złotych), pochodziła ze środków Funduszu Sprawiedliwości w ramach naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

W ramach wydarzenia i przy współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich podczas "Dni Gminy Skołyszyn 2023" w dniu 9 lipca br. na Stadionie Sportowym w Skołyszynie, zorganizowane zostanie przedsięwzięcie informacyjne pn. "Żyj bezpiecznie w Gminie Skołyszyn", ukierunkowane na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zjawiskom przemocy domowej, przestępstw na szkodę małoletnich, cyberprzestępczości, oszust i lichwy oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

nowy sprzeęt dla KGW

Podczas akcji działał będzie Punkt Informacyjno - Konsultacyjny, w którym będzie można skorzystać z informacji i porad konsultantów oraz pozyskać materiały promocyjne związane z przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości. Zostanie również wygłoszona prelekcja przedstawiciela Komendy Powiatowej w Jaśle dotycząca promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberbezpieczeństwa oraz przeciwdziałania przestępczości.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.