Koło Gospodyń Wiejskich z Osieka Jasielskiego zakwalifikowało się do programu społecznego "Danie Wspólnych Chwil"
Koło Gospodyń Wiejskich z Osieka Jasielskiego zakwalifikowało się do programu społecznego "Danie Wspólnych Chwil". Projekt polega organizowaniu spotkań przy wspólnym stole dla seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia czują się wykluczeni z życia lokalnych społeczności.
"Danie Wspólnych Chwil" ma odpowiadać na społeczny problem samotności osób starszych i integrować seniorów poprzez wspólny, wartościowy posiłek.

Pilotażowa edycja programu "Danie Wspólnych Chwil" kierowana jest do maksymalnie stu Kół Gospodyń Wiejskich z różnych miejsc Polski. Jednym z uczestników jest Koło z Osieka Jasielskiego, które tak samo jak pozostałe Koła organizuje spotkania dla seniorów przy wspólnym posiłku, integrując ich i zachęcając do wyjścia z domu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Mogą przyjść na nie seniorzy z okolicy, którzy czują się samotni, a chcieliby bliżej poznać sąsiadów i spędzić czas w miłym towarzystwie.

"Tyle jesteśmy warci ile w nas dobra dla innych"
Etap pilotażowy programu potrwa do stycznia 2023 roku, ale już teraz wiadomo, że będzie kontynuowany w kolejnych latach. Organizatorem programu jest Fundacja Biedronki.
Fundacja Biedronki zdecydowała się prowadzić program wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich, ponieważ to właśnie one świetnie znają lokalną społeczność i dlatego są w stanie wytypować seniorów najbardziej potrzebujących towarzystwa i posiłku. Koła Gospodyń są ponadto skarbnicą wiedzy kulinarnej.

Fundacja Biedronki zapewnia Kołom środki na zakup produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania spotkań z seniorami, a także kompleksowe wsparcie merytoryczne. Koła uczestniczące w programie otrzymują poradniki i instrukcje, w tym wytyczne od dietetyka dotyczące przygotowania posiłków dla osób starszych. Będą mogły uczestniczyć również w warsztatach online o żywieniu seniorów.
Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim działa od 1961 roku. Od początku swojego istnienia aktywnie działa na rzecz rozwoju naszej miejscowości poprzez: prowadzenie działalności społeczno- wychowawczej i oświatowo-kulturalnej, kultywowanie kultury ludowej a w szczególności lokalnej i regionalnej, podejmowanie działań na rzecz środowisk wiejskich, działania w kierunku integracji różnych grup społecznych, itp.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.