W miejscowości Wróblowa oddano do użytkowania przebudowany blisko kilometrowy odcinek drogi.
W sobotę (8 lipca) uroczyście otwarto przebudowany, blisko kilometrowy, odcinek drogi powiatowej w miejscowości Wróblowa. Realizacja tej, prawie 3 milionowej inwestycji, nie tylko poprawi bezpieczeństwo komunikacyjne, ale także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa powodziowego sąsiadujących z nią posesji.

- W ramach przebudowy drogi powiatowej nie tylko poszerzyliśmy ją, położyliśmy nową nawierzchnię i utwardziliśmy pobocza. Zwiększyliśmy także przepustowość przepustów, bo mieszkańcy narzekali na zalewanie posesji przy gwałtownych ulewach. Mam nadzieję, że teraz takiego zalewnia nie będzie, ponieważ zwiększono średnicę przepustów niemal dwukrotnie, co spowoduje, że ta woda odpłynie zdecydowanie szybciej. Powinna odpływać bezpiecznie, nie zalewając posesji i domów sąsiadujących z drogą- wyjaśniał starosta Adam Pawluś.

Przebudowa drogi polegała na poszerzeniu jezdni do szerokości 6,5 m. Wymieniono podbudowę i położono na niej nową nawierzchnię. Przebudowano również system odwodnienia - zarurowano rowy, a po prawej stronie, na odcinku ponad pół kilometrowym, wybudowano chodnik o szerokości 2 metrów. W ramach prac utwardzono także pobocza oraz wymieniono zjazdy indywidualne wraz z przepustami pod nimi. Część z nich ma znacznie większą średnicę, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa powodziowego sąsiadujących z nim posesji.

droga we Wróblowej

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 2 797 939 zł. Po symbolicznym przecięciu wstęgi i pobłogosławieniu drogi przez ks. Edwarda Pasionka proboszcza parafii Brzyska i dziekana brzosteckiego, drogę oficjalnie oddano do użytkowania.

W wydarzeniu tym uczestniczyli: Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Alicja Zając - Senator RP, Maria Kurowska - Poseł na Sejm RP, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, radni Rady Powiatu: Sławomir Madejczyk, Ryszard Papciak i Magdalena Stasiowska, Rafał Papciak - Wójt Gminy Brzyska, Stanisław Madejczyk- Przewodniczący Rady Gminy Brzyska wraz z radnymi: Ryszardem Żygłowiczem, Jerzym Jurkowskim, Aleksandrem Magudą, Jenem Mszycą i Stanisławem Papciakiem, który jest również sołtysem wsi Wróblowa, Stanisław Bułat - Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Janusz Pacher - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Rafał Czech - Zastępca Naczelnika Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości, Ewa Dubiel - Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, inspektor nadzoru w Powiatowym Zarządzie Dróg - Zbigniew Abratowski, Jerzy Wojdyła - prezes OSP Wróblowa wraz ze strażakami, członkowie rady sołeckiej oraz mieszkańcy wsi Wróblowa.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.