Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie podjęło wspólną inicjatywę, której celem jest poprawa dostępności do Programu priorytetowego "Czyste powietrze".
Program "Czyste Powietrze" umożliwia pozyskanie wysokich dotacji na termomodernizację budynków i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania lub do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dotychczas wnioski złożyło już 32 tys. mieszkańców Podkarpacia i wypłacono środki pomocowe w kwocie aż 376 mln złotych!

Na tle województwa podkarpackiego w powiecie jasielskim złożono do tej pory 2 038 wniosków i podpisano umowy na ponad 42 mln zł. Nie jest to jednak ostateczna liczba beneficjentów ponieważ cały czas można składać wnioski o dofinansowanie. Właśnie dlatego Starosta Jasielski Adam Pawluś aktywnie włączył się w działania propagujące Program "Czyste powietrze" wśród mieszkańców powiatu.

Czołowe zderzenie dwóch samochodów w Jaśle
Jednym z takich działań było zorganizowane 12 lipca w Starostwie Powiatowym w Jaśle bezpłatne szkolenie warsztatowe pn.: "Program Priorytetowy Czyste Powietrze". Szkolenie prowadzili Doradcy Energetyczni Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, którzy przybliżyli uczestnikom tematykę prawidłowego wypełnienia wniosku o dofinansowanie i aspekty techniczne Programu.

Zachęcamy do zapoznania się z Programem na stronie czystepowietrze.gov.pl i wypełnienie wniosku o dofinansowanie. Pamiętajmy, że poprawa efektywności energetycznej domu przełoży się na oszczędności w sezonie grzewczym, a także przysłuży się środowisku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.