W Parku Miejskim dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięły udział w międzypokoleniowym spektaklu "Ananas".
7 lipca w Parku Miejskim rozbrzmiały radosne słowa i akordy za przyczyną aktorów Teatru Uszytego z Krakowa. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięły udział w międzypokoleniowym spektaklu "Ananas". Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach realizowanego projektu "Okamgnienie - wrażliwi na czytanie!"

spektakl w Jaśle

Spektakl powstał na bazie książki A. Świrszczyńskiej "Cudowna broda szacha", a jego tytuł nawiązywał do jednej z bajek zbioru autorki "Ananas". Historie przedstawione w spektaklu przeniosły małego odbiorcę do dynamicznego a zarazem tajemniczego świata Wschodu, co bardzo spodobało się najmłodszym. Dzieci oraz opiekunowie zauroczeni słowami oraz melodią, bacznie śledzili losy bohaterów spektaklu inspirowane niesamowitymi opowieściami zamkniętymi na kartach książki.

Dni Gminy Skołyszyn "Prozioki" 2023
Po zakończeniu przedstawienia najmłodsi wzięli udział w warsztatach z formami teatralnymi wykorzystanymi w spektaklu. Mogli także obejrzeć z bliska lalki, elementy scenografii oraz wcielić się w rolę aktorów. Na zakończenie wydarzenia nie zabrakło pamiątkowych fotografii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.