Trwa budowa nowych dróg w Jaśle w warzyckiej strefie inwestycyjnej oraz na osiedlu Gądki, przy nowym moście.
Trwają intensywne prace przy budowie dwóch nowych dróg w Jaśle: w warzyckiej strefie inwestycyjnej oraz na osiedlu Gądki, przy nowym moście. Obydwie inwestycje mają być gotowe jeszcze przed końcem tego roku.

Wartość budowy drogi w strefie warzyckiej, która będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego, wynosi blisko 10 mln zł i finansowana jest ze środków norweskich oraz miasta (6,6 mln zł pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, a 3,5 mln to wkład miasta). Z kolei koszt budowy drogi na osiedlu Gądki, która łączyć będzie nowo wybudowany most z ul. Słoneczną, to 3,5 mln zł, z czego 95 proc. dofinansowania pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.

budowa dróg w Jaśle

Na osiedlu Gądki powstaje droga o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową. Budowana jest również kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna. Przewidziano również rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Natomiast nowa droga w strefie warzyckiej o długości 1,2 km, będzie łączyć ul. Meblową z J. Piłsudskiego (skrzyżowanie). Ma posiadać ścieżkę rowerową, chodnik, zjazdy, być oświetlona, a przede wszystkim posiadać parametry techniczne umożliwiające poruszanie się po niej samochodów ciężarowych (bliskość zakładów produkcyjnych).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.