Członkowie Stowarzyszenia Wiecznie Młodzi wyruszyli na fascynującą wyprawę do Niżnej Łąki oraz Miejsca Piastowego.
W czwartek (10 sierpnia) członkowie Stowarzyszenia Wiecznie Młodzi udali się na niedaleką ale bardzo ciekawą wycieczkę do Niżnej Łąki i Miejsca Piastowego.

Pierwszym punktem wyjazdu była Ekologiczna Pasieka Eko-Bałon w Niżnej Łące. Pan Krzysztof prowadzący wspólnie z żoną gospodarstwo pszczelarskie przybliżył wszystkim najważniejsze kwestie związane ze swoją pracą ale i jednocześnie wielką pasją. Uczestnicy dowiedzieli się jak złożoną strukturę ma każda pszczela rodzina, jakie właściwości mają konkretne pszczele produkty oraz, że przysłowie "pracowity jak pszczoła" nie wzięło się z przypadku.

wycieczka do Iwonicz-Zdroju

Na zakończenie wizyty każdy mógł spróbować różnych rodzajów miodów oraz zrobić zakupy w sklepiku przy pasiece. Ponad 30 lat doświadczenia praktycznego oraz olbrzymia wiedza teoretyczna Pana Krzysztofa pozwala mu na wytwarzanie najwyższej jakości miodów i produktów pszczelich.

Kolejno seniorzy pojechali do Miejsca Piastowego do Muzeum Misyjnego Sióstr Michalitek. Muzeum funkcjonuje od 2006 roku, a jego otwarcia i poświęcenia dokonał abp Ignacy Tokarczuk. Mieści się ono w kilku pomieszczeniach, w których eksponowane są bogate zbiory pochodzące między innymi z Afryki, Ameryki Południowej, Azji. W ramach wystawy prezentowane są stroje, ozdoby, maski, instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku, zabawki, obrazy, a także dokumentacja pracy misyjnej sióstr. Dodatkowo w Muzeum znajdziemy izby poświęcone pamięci Matki Anny Kaworek., św. Jana Pawła II, oraz bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Ostatnim pkt wyjazdu był Iwonicz Zdrój jedno z najstarszych uzdrowisk w naszym kraju. Część osób wybrała się spacerem do Bełkotki (pomnika przyrody z najwcześniej opisanym źródłem wody mineralnej), cześć zdecydowała się na kawiarnię i coś słodkiego, jeszcze inni skierowali kroki do pijalni wód.
Wczesnym wieczorem grupa wróciła do Tarnowca.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.