W Niegłowicach powstanie kolejny odcinek chodnika, podpisano umowę na budowę ostatniego brakującego odcinka.
W czwartek (17 sierpnia) podpisano umowę na budowę ostatniego, brakującego, odcinka chodnika w miejscowości Niegłowice, w ciągu drogi powiatowej Jasło - Dębowiec - Folusz oraz przekazano plac budowy. Tym samym, wzdłuż całej drogi od Jasła do Dębowca, zostanie oddzielony ruch pieszy od kołowego, co znacznie poprawi bezpieczeństwo jej użytkowników.

budowa chodnika w Niegłowicach

W ramach zadania pn. "Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Jasło - Dębowiec - Folusz w miejscowości Niegłowice" wybudowany zostanie niemal 300-metrowy, brakujący odcinek chodnika o szerokości 1,8 metra. Na przebudowywanym odcinku jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów, a na poszerzeniu położona będzie nowa nawierzchnia. Prawostronny rów, na którym wybudowany zostanie chodnik, zabudowany będzie kolektorem kanalizacji deszczowej. Zdemontowane zostaną także dotychczasowe przepusty pod zjazdami i wykonane nowe.

Wartość zadania to 317 165 zł. Środki na realizację tej inwestycji pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz z budżetu Powiatu Jasielskiego i Gminy Jasło.

Przedmiot umowy zrealizowany zostanie w terminie 2 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.