Blisko kilometrowy chodnik przy drodze powiatowej połączył Bączal Dolny i Bączal Górny.
W czwartek uroczyście oddano do użytkowania blisko kilometrowy odcinek chodnika przy drodze powiatowej, który połączył Bączal Dolny i Bączal Górny. Realizacja tej niespełna dwumilionowej inwestycji, która poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo pieszych, była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowita szerokość chodnika została tak zaprojektowana, by spełniała obowiązujące wymogi i wynosi ponad 2 metry. Wyjątek stanowią odcinki występujące w obrębie miejscowych zwężeń pasa drogowego. W tych miejscach chodnik został zastąpiony utwardzonym poboczem z betonowej kostki brukowej.

Budowa chodnika dla pieszych wymagała zabudowy lewostronnego przydrożnego rowu odwadniającego i wykonania kanalizacji deszczowej. Zakres zadania obejmował również odmulenie i częściową przebudowę rowów, a także przebudowę istniejących zjazdów z posesji prywatnych na drogę publiczną.

oddanie do użytkowania chodnika w Bączalu Dolnym

Wartość inwestycji wynosiła 1 927 452 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60% całkowitych kosztów zadania, co przekładało się na kwotę 1 156 471 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego (470 981 zł) i Gminy Skołyszyn (300 000 zł).

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, a w szczególności polskim władzom - za wdrożenie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starosta podkreślał, że bez dofinansowania ze środków rządowych nie udałoby się zrealizować tej inwestycji:

Dożynki w Warzycach
- Dzięki montażowi finansowemu udało się te środki połączyć i zrealizować ten odcinek drogi, poszerzyć go do sześciu metrów i zabezpieczyć ruch pieszych nowym ciągiem - w części chodnikowym, a w części utwardzonym poboczem oraz pobocze z drugiej strony drogi. (…) Szczególne podziękowania składam polskiemu rządowi za utworzenie funduszu drogowego i przekazane środki z tego funduszu. Dziękuję naszym parlamentarzystom i wszystkim, którzy przyczynili się do szybkiego wykonania i sprawnej realizacji tej inwestycji - mówił Starosta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.