Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle otrzymał wsparcie finansowe, które przeznaczy na nabycie specjalistycznego pojazdu.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle otrzymał dofinansowanie na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Zarząd Pfron Oddziału Podkarpackiego.

ŚDS w Jaśle świadczy usługi dla osób przewlekle psychicznie chorych, z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnością sprzężoną oraz ze spektrum autyzmu. Z otrzymanego wsparcia w kwocie 135 tys. zł oraz z wkładu własnego w wysokości 75 tys. zł, kupiony zostanie specjalnie przystosowany dziewięcioosobowy bus, który będzie służył do codziennego transportu uczestników ŚDS.

- To dla nas bardzo cenne wsparcie, bo dzięki temu będziemy mogli zapewnić codzienny transport naszym uczestnikom do i z ośrodka. Będziemy mogli również organizować dodatkowe wyjazdy turystyczne, rekreacyjne czy sportowe, co przyczyni się do integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym oraz z innymi osobami korzystającymi ze wsparcia tego typu placówek - podkreśla Katarzyna Sierakowska, kierownik ŚDS Jasło.

Śmierć 5-miesięcznej dziewczynki. Dzisiaj sekcja zwłok
Do tej pory ŚDS Jasło nie posiadał własnego środka transportu i musiał korzystać z odpłatnych usług oferowanych przez podmioty zewnętrzne.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jaśle dla osób z zaburzeniami psychicznymi został utworzony w grudniu 2017 r. w ramach realizacji programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem" na lata 2017-2021. Jego głównym celem jest szeroko pojęta rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi, polegająca na nauce, podtrzymywaniu i rozwijaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego (lub z niewielką pomocą), radzenia sobie w życiu oraz wspieranie i aktywizowanie uczestników do poprawy skuteczności funkcjonowania psychofizycznego i społecznego w środowisku rodzinnym i lokalnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.