Policjanci z Jasła po raz kolejny spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Przypomnieli o przestrzeganiu regulaminu kąpielisk oraz zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło także edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Mimo, iż wakacje nieuchronnie zbliżają się ku końcowi, jasielscy funkcjonariusze nie ustają w propagowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Wiedzą, jak ważne jest właściwe i odpowiedzialne zachowanie w rejonie akwenów czy basenów.

spotkanie z policjantami w Krempnej

W ubiegłym tygodniu, policjanci kolejny już raz spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa nad wodą. Najpierw, nad zalewem w Krempnej odwiedzili uczestników parafialnej kolonii. Policjantom towarzyszyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Mundurowi wspólnie omówili zasady właściwego przebywania w wodzie, a także w jej rejonie. Powiedzieli jakich zachowań się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę. Przypomnieli także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w kontekście zbliżającego się nowego roku szkolnego. Ponadto strażacy zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy chętny mógł sam przeprowadzić RKO na fantomie.

Śmierć 5-miesięcznej dziewczynki. Dzisiaj sekcja zwłok
Następnie, policjanci spotkali się w Jaśle z uczestnikami lokalnego programu "Trener Osiedlowy", na terenie odkrytego basenu. Podczas spotkania mundurowi zadawali dzieciom pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Dzieci chętnie odpowiadały, a za swoją aktywność, każde z nich otrzymało upominek związany z rekreacją wodną. Gadżety zostały sfinansowane przez Urząd Miasta Jasła oraz Fundację PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

spotkanie z policjantami w Jaśle

Podczas spotkań, mundurowi przypomnieli także o trwającym konkursie plastyczno-filmowym pn. "Artystyczny przeWODNIK", którego celem jest m.in. promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.