W Gminie Skołyszyn pary, które razem spędziły 50 lat, celebrowały uroczysty jubileusz. Wyróżnienia dla małżonków wręczył Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz.
W dniu 31 sierpnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, uroczyste spotkanie par małżeńskich, które świętowały 50 lat wspólnego życia.

złote gody w gminie Skołyszyn

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale następującym parom małżeńskim zamieszkałym na terenie Gminy Skołyszyn: Władysławie i Stanisławowi Acelom, Wiesławie i Kazimierzowi Adamikom, Barbarze i Kazimierzowi Baczyńskim, Bożenie i Stanisławowi Chalibożkom, Alicji i Czesławowi Czaplom, Halinie i Czesławowi Dąbrowskim, Marii i Tadeuszowi Drankom, Halinie i Janowi Dudkom, Marii i Kazimierzowi Furmanom, Annie i Eugeniuszowi Idzikom, Janinie i Kazimierzowi Kamińskim, Władysławie i Adamowi Kantorom, Józefie i Janowi Kędziorom, Krystynie i Janowi Kiełtykom, Bogusławie i Tomaszowi Kłosowiczom, Marii i Tadeuszowi Kołodziejom, Krystynie i Stanisławowi Koziołom, Danucie i Leszkowi Krzysztofikom, Elżbiecie i Leszkowi Lignarom, Zofii i Ryszardowi Mazurom, Barbarze i Janowi Pisarczykom, Alfredzie i Leszkowi Pyzikom, Annie i Janowi Rakom, Kazimierze i Leszkowi Sekundom, Danucie i Jerzemu Sidorom, Halinie i Stanisławowi Słowikom, Janinie i Adamowi Słowikom, Zofii i Janowi Stanulom, Wiesławie i Janowi Stojom, Wiesławie i Sylwestrowi Stygarom, Władysławie i Franciszkowi Szymańskim, Annie i Kazimierzowi Węgrzynom, Alicji i Marianowi Witkosiom.

50 lat razem. Złote gody w Skołyszynie

W imieniu Prezydenta małżonków odznaczył Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz w towarzystwie swojego zastępcy Pawła Gutkowskiego, skarbnika Gminy Jacka Kędziora, przewodniczącego rady Gminy Skołyszyn Dariusza Łyszczarza oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Grygi.

Dostojnym Jubilatom wręczono także bukiety kwiatów, dokumenty pamiątkowe oraz upominki. Po części oficjalnej jubilaci zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana, wspólne odśpiewanie "Sto lat" oraz poczęstunek. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił występ kapeli ludowej Liwoczanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.