Mural na Szkole Podstawowej w Tarnowcu został oficjalnie otwarty.
Piątek (8 września) jest ważną datą, która wpisze się w historię Szkoły oraz Gminy Tarnowiec za sprawą odsłonięcia murala, który nawiązuje do Symboli RP oraz postaci, wydarzeń i miejsc z terenu Tarnowca.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu, Bartłomiej Smyka, witając społeczność szkoły oraz mieszkańców Tarnowca. Kolejno głos zabrała Wójt Agata Augustyn oraz Dyrektor Szkoły Urszula Boratyn, przybliżając krótko sylwetkę Józefa Kamińskiego, pierwszego nauczyciela Szkoły w Tarnowcu. Na Otwarciu nie mogło zabraknąć autora Muralu - Piotra Betleja, który opowiedział o tworzeniu tak znakomitego dzieła.

mural w Tarnowcu

Mural, który w znaczący sposób wpłynie na atrakcyjność otoczenia oraz przyczyni się do pozytywnej atmosfery w szkole, został wykonany w ramach Projektu pn. Jedną wspólnotę Polaków mamy, o Symbole Narodowe RP dbamy Dofinansowanego ze środków Biura " Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego Symbole Narodowe RP.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.