Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał ponad 7 500 000 zł dofinansowania na SOR z prawdziwego zdarzenia.
W dniu 25 września na terenie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle miała miejsce konferencja prasowa, podczas której Adam Pawluś Starosta Jasielski przekazał na ręce Beaty Trzop Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, czek opiewający na kwotę 7 533 350 zł.

Środki te pochodzą z Funduszu Medycznego, którego celem jest wspieranie działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia w Polsce, poprzez zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania. Przekazana kwota zostanie w stu procentach przeznaczona na modernizację i przebudowę Specjalistycznego Oddziału Ratunkowego jasielskiego szpitala.

Starosta Jasielski, przekazując czek, serdecznie pogratulował Dyrektor Szpitala dobrze przygotowanego wniosku, czego owocem jest uzyskanie tak dużego dofinansowania. Wyraził również nadzieję, że w wyniku tej inwestycji poprawią się warunki dla przyjmowanych na oddział pacjentów, służb medycznych i ratownictwa medycznego, a także sprawy związane z diagnostyką chorób i ewentualnych zagrożeń dla życia i zdrowia. Ponadto zwrócił się bezpośrednio do przedstawicieli Polskiego Rządu słowami:
- To bardzo duże środki, za które bardzo serdecznie dziękujemy Pani Minister Katarzynie Sójka, Polskiemu Rządowi, Polskim Parlamentarzystom i Polskiemu Prezydentowi, bo to z jego inicjatywy ten fundusz został utworzony i uchwalony przez Polski Parlament. Podziękowania należą się również pracownikom szpitala, bez pracy których ten wniosek by nie powstał.

Pierwsza taka operacja w jasielskim szpitalu
Głos zabrała również Beata Trzop Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz dr Piotr Marciniak Szef SOR, którzy zgodnie podziękowali za przekazane wsparcie. Podkreślili, że jest to dla szpitala bardzo duża kwota, która zostanie przeznaczona na modernizację oddziału, tak by poprawie uległy jego ergonomia i funkcjonalność. Wyrazili również nadzieję, że przeprowadzone działania staną się zachętą nie tylko dla przyszłych pacjentów, ale przede wszystkim do chęci podjęcia specjalizacji na tymże oddziale przez młodych lekarzy.

Realizacja inwestycji będzie odbywać się etapami. Prace projektowe mają rozpocząć się niezwłocznie i potrwają przez około pół roku. Następnie mają rozpocząć się konkretne już prace budowlane i zakupowe, które zostanąpodzielone na dwa etapy, tak by oddział mógł cały czas funkcjonować i przyjmować pacjentów. Ta część zadania ma potrwać około roku, a jej zakres będzie obejmował przebudowę i wyposażenie w nowoczesny sprzęt wszystkich obszarów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto zakupione zostaną nowe urządzenia takie jak sprzęt do USG, lampy, czy kolumny chirurgiczne. Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości obsługi pacjentów, warunków pracy personelu medycznego, a także uzyskanie możliwości przeprowadzenia szybszej i lepszej diagnostyki chorych zgłaszających się na SOR.

~Kz

26-09-2023 20:38 15 12

W końcu , coś się zmieni. Miejmy, nadzieję!?!?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.