W Jaśle powstaje miejski żłobek, zlokalizowany poza centrum miasta, w pobliżu powstających nowych osiedli i domów jednorodzinnych.
Na działce miejskiej, znajdującej się przy ul. Na Kotlinę w Jaśle, powstaje żłobek miejski. Przeznaczony będzie on dla 80 dzieci, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami. Przy budynku zaplanowano duży ogród, plac zabaw, a także parking. Prace budowlane już ruszyły.

- Z przeprowadzonych przez miasto analiz wynika, że zainteresowanie opieką żłobkową wzrasta i nadal będzie wzrastało, dlatego ubiegaliśmy się w ramach Polskiego Ładu o dofinansowanie na budowę tego typu placówki opiekuńczej. Udało się i w zeszłym roku otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 6,2 mln zł, przy czym wartość całego zadania wynosi blisko 7 mln 900 tys. zł - mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

budowa żłobka w Jaśle

Nowy żłobek będzie miał ok. 1000 m kw. pow. użytkowej, będzie wolnostojący z tarasem, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażony w kuchnię dostosowaną do gotowania i przyrządzania posiłków. Przy budynku powstanie duży ogród, plac zabaw, a także parking i oświetlenie.

W ramach prac przewidziano:
- roboty budowlane instalacyjne, drogowe - do listopada br.
- stan surowy zamknięty, instalacje podtynkowe, podbudowy pod drogi - do marca 2024 r.
- roboty wykończeniowe, wyposażenie, zieleń, nasadzenia, mała architektura, odbiory - do lipca 2024 r.

Wielkie otwarcie sklepu Dealz w Jaśle!
Warto zaznaczyć, że miejsce, w którym powstaje miejski żłobek jest otoczone zielenią, zlokalizowane poza centrum miasta, w pobliżu powstających nowych osiedli i domów jednorodzinnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.