W Liceum w Kołaczycach odbyła się X jubileuszowa, edycja biegów przełajowych pod nazwą "Nie tracąc wiary w niepodległą"
W dniu 27 września w Liceum w Kołaczycach odbyła się X jubileuszowa, edycja biegów przełajowych pod nazwą "Nie tracąc wiary w niepodległą", współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Jaśle i Urząd Miejski w Kołaczycach.

Starosta Jasielski, w swoim przemówieniu, skierował się przede wszystkim do młodzieży. Przybliżył im ideę powstania Państwa Podziemnego, opowiedział o podejmowanych przez okupantów próbach wyniszczenia polskiej inteligencji, by mogli w ten sposób stworzyć naród bez elit, taki, którym łatwo będzie kierować. Wspomniał również o losie ówczesnych młodych ludzi, wyłapywanych i wywożonych na przymusowe roboty do Niemiec, za co do dziś nie otrzymali wynagrodzeń ze strony ówczesnego okupanta.

Nawiązując do tych historycznych wydarzeń, Starosta Jasielski odniósł się do czasów teraźniejszych. Podkreślił, jak ważny jest ciągły rozwój naszego regionu. Zaznaczył, że trzeba uczynić wszystko, by młodzi ludzie mogli godnie zarabiać w naszym kraju, żeby mieli zapewnione miejsca pracy, które pozwolą im na utrzymanie rodzin bez konieczności emigracji. Żeby mogli budować przyszłość w naszej Ojczyźnie. Następnie zwrócił się do uczniów słowami:

- Musimy robić wszystko, byśmy byli państwem silnym, bezpiecznym, żebyśmy stanowili potężną siłę, żeby nikt nie ośmielił się zaatakować Polski.
Gospodarz Powiatu Jasielskiego podkreślił, że wszystko to zależy od młodzieży, że to oni są przyszłością naszego kraju.

Jubileusz i nowa remiza strażaków OSP Brzyska
Na koniec życzył wszystkim powodzenia i zaznaczył, że turniej, w którym wystartują zawodnicy, to nie tylko bieg. Poprosił uczestników, żeby pamiętali, że podejmują konkurencję w konkretnym celu - by upamiętnić wydarzenia sprzed 84 lat, by uczcić w ten sposób pamięć o bohaterach, którzy narażali swoje życie, niejednokrotnie byli torturowani a nawet ginęli za naszą Ojczyznę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.