W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Beatą Ostrowicką.
27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Okamgnienie - wrażliwi na czytanie odbyły się 2 spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Beatą Ostrowicką.

spotkanie w jasielskiej bibliotece

Pisarka opowiadała o swojej twórczości oraz dzieliła się ciekawymi historiami z procesu tworzenia. Według niej najważniejszą rzeczą, która decyduje o tym czy książka będzie podobała się czytelnikom czy nie - jest pomysł.

Podczas spotkań autorka tłumaczyła jak ważny jest plan i dobór głównych postaci, wyjaśniła na czym polega współpraca z wydawnictwem, jak przebiega korekta tekstów i dobór ilustracji. Opowiadała o początkach swojego pisarstwa, a także o swoich pomysłach na kolejne książki. Tym którzy już tworzą swoje "dzieła", dała kilka praktycznych wskazówek, a innych zachęcała do zapoznania się z jej twórczością, w której porusza m.in.: problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, radzenia sobie w trudnych chwilach oraz znaczenie prawdziwej przyjaźni.

spotkanie w bibliotece w Jaśle

W spotkaniach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 w Jaśle oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji poświęconej literaturze oraz zabawach i zagadkach literackich zaproponowanych przez Beatę Ostrowicką.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.